Czy codzienne podkręcanie rzęs zalotką i malowanie ich to dla Ciebie największa kara? Niezależnie od tego, jak długo to robisz, nigdy nie jesteś w pełni zadowolona z wyglądu swoich rzęs? Szkoda Ci czasu na wieczorny demakijaż rzęs? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś „tak”, dowiedz się więcej o przedłużaniu rzęs. Przeczytaj, na czym polega przedłużanie rzęs, jakie są zalety tego zabiegu i przeciwwskazania do jego wykonania.
Na czym polega przedłużanie rzęs?
Przedłużanie rzęs polega na doklejeniu sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. W zależności od wybranej metody zagęszczania doczepia się jedną, dwie lub trzy rzęsy sztuczne do jednej rzęsy naturalnej.
Efekt utrzymuje się ok. miesiąca. Później powinnaś udać się do kosmetyczki, która uzupełni rzęsy. Taki zabieg należy powtarzać co cztery tygodnie.
Przedłużanie rzęs jest bezbolesne i trwa 1-2 godziny.
Na co uważać po zabiegu przedłużania rzęs?
Przez dwie doby od zabiegu Twoje oczy nie mogą mieć kontaktu z wodą i innymi preparatami do pielęgnacji lub demakijażu oka. To utrudniłoby lub wręcz uniemożliwiło przywarcie sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. Ponadto unikaj kontaktu ze słoną wodą i słońcem, ponieważ przedłużone rzęsy ich nie lubią.
Przedłużanie rzęs – zalety
Przedłużone rzęsy mają szereg zalet, między innymi:
- są dłuższe i grubsze niż przed zabiegiem niezależnie od ich pielęgnacji,
- nie musisz ich malować, a co za tym idzie – oszczędzasz czas,
- są wodoodporne,
- nie wykluczają noszenia soczewek kontaktowych.
Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania
Mimo że przedłużanie rzęs jest zabiegiem bezpiecznym, o ile został on wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, są pewne przeciwwskazania do wykonania go, między innymi:
- uczulenie na którąś z substancji używanej podczas zabiegu, np. klej,
- stany zapalne oka.
Pamiętaj, że oczy to jedne z najwrażliwszych miejsc na całym ciele. Zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek ingerencję w nie, wszystkimi swoimi wątpliwościami podziel się ze specjalistą.