Męczy cię usuwanie włosów z łydek, ud, okolic bikini lub twarzy? Depilacja laserowa może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Usuwanie owłosienia laserem to innowacyjny zabieg, którego efekty zostają na długo. Trwała depilacja jeszcze nigdy nie była tak prosta!
Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg z użyciem lasera, musisz mieć podstawowe informacje na temat tego, jak to wygląda. Mimo że jest to stosunkowo nowoczesna forma depilacji, na rynku dostępne jest coraz więcej metod, które różnią się nie tylko ceną, ale również efektami. Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza wówczas, gdy mamy pewność jakości urządzeń i kompetencji osoby przeprowadzającej zabieg.
Depilacja laserowa. Co to jest?
O ile usuwanie owłosienia w zaciszu domu niemal każda kobieta ma opanowane do perfekcji, o tyle usuwanie włosów laserem dla niektórych to nadal czarna magia. Warto poznać definicję tego, czym jest depilacja laserowa, zanim zdecydujemy się na zabieg.
Depilacja laserowa in. usuwanie owłosienia laserem to zabiegi polegający na trwałym pozbyciu się niechcianego owłosienia. Właściwie nazywany jest epilacją laserową. Może być przeprowadzany na różnych partiach ciała m.in. nogach, okolicach bikini, rękach, a nawet twarzy, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Usuwanie włosów laserem to bowiem nie tylko najskuteczniejsza, ale również najbezpieczniejsza trwała depilacja spośród dostępnych na rynku opcji.
Jak to się dzieje, że laser depiluje?
Wszystko dzieje się w mieszkach włosowych, w których zakorzenione są cebulki naszych włosów. Wiązka laserowa pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w każdej z cebulek, co w efekcie prowadzi do jej uszkodzenia (dezaktywacji).
Czy depilacja laserowa boli?
Choć usuwanie włosów laserem jest coraz popularniejsze, nadal pojawiają się pytania o to, czy depilacja laserowa boli. Skoro uszkadza cebulki włosów to mogłoby się wydawać, że jest bolesnym zabiegiem. Gdyby tak było mało osób decydowałoby się na zabiegi typu depilacja laserowa. Opinie wskazują, że nie jest to zabieg bolesny. Może mu towarzyszy co najwyżej delikatne uczucie dyskomfortu np. uczucie rozgrzania, łagodne pieczenie lub miejscowe zaczerwienienie.
Poza tym wszystkie te niechciane efekty są tym mniejsze, im lepsze urządzenie zostanie wykorzystane do przeprowadzenia zabiegu. Nowoczesne lasery wyposażone są w inteligentne czujniki poziomu melaniny w skórze, dlatego dopasowują wiązkę lasera idealnie do potrzeb danej osoby. Nie ma wówczas obaw o poparzenie po depilacji laserowej. Wszystko odbywa się bezpiecznie, nad czym czuwa zaawansowana technologia.
Depilacja laserowa – efekty
Efekty depilacji laserowej utrzymują się bardzo długo. Nie zawsze jest to jednak trwała depilacja. W większości przypadków włoski przestają rosnąć i stan ten utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Czasami może się jednak zdarzyć, że miejscami będą odrastały. Wynika to np. z zaburzeń hormonalnych. Wówczas należy wykonać zabieg przypominający. Nie mniej jednak depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i najtrwalszą formą usuwania owłosienia. Pozwala pozbyć się problemu codziennego golenia lub cotygodniowej tradycyjnej depilacji.
Jak przygotować się do zabiegu?
Mimo że zabieg polega na usuwaniu włosków, przed udaniem się do kosmetyczki musimy się ogolić (nie wydepilować!). Najlepiej zrobić to dzień przed zabiegiem, aby włoski przez noc delikatnie odrosły i skóra przestała być podrażniona. Po co się to robi? Aby wiązka lasera miała łatwiejszy dostęp do cebulek włosków.
Przed epilacją laserową nie wolno:
- opalać się (kąpiele słoneczne i solarium odpadają),
- intensywnie złuszczać naskórka (peelingami mechanicznymi i kwasowymi).
Ile zabiegów potrzebujesz?
Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Jednak nie jest to możliwe po jednorazowym jego użyciu. Jego światło działa tylko na włoski, które są aktualnie w fazie wzrostu, dlatego zabieg trzeba powtórzyć jeszcze 3-4 razy w kilkutygodniowych odstępach, aby pozbyć się wszystkich włosków.
Depilacja laserowa – przeciwwskazania
Przeciwwskazania do depilacji laserowej są różne. Warto wymienić kilka najważniejszych, które niestety dyskwalifikują nas z grona osób, dla których trwała depilacja jest odpowiednia. Najważniejsza przeciwwskazania do depilacji laserowej to:
- świeża opalenizna,
- rany i infekcje skórne,
- przyjmowanie fotouczulających ziół,
- choroby skóry np. łuszczyca, bielactwo,
- blizny i bliznowce itp.
Depilacja laserowa w ciąży – to również aspekt wart przedyskutowania. Depilacja laserowa w ciąży nie jest wskazana tak jak i w okresie karmienia piersią. Warto ograniczyć tego typu zabiegi kosmetyczne na czas ciąży. Jeśli planujemy ją z wyprzedzeniem, warto zainwestować w usuwanie włosów laserem odpowiednio wcześniej, aby cieszyć się długotrwałymi efektami również w ciąży.
Koszt depilacji laserowej
Wiele kobiet decyduje się na zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Cena takiej przyjemności nie jest wysoka, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to trwała depilacja. Efekty utrzymują się zdecydowanie dłużej niż podczas tradycyjnego golenia lub używania depilatora elektrycznego. Dla wielu kobiet epilacja laserowa warta jest każdej ceny.