Przedłużanie rzęs – wszystko co musisz wiedzieć
  • Wszystko o rzęsach
  • Zdrowe i mocne włosy
  • Pielęgnacja twarzy i ciala

Włókna w tuszu do rzęs – błogosławieństwo czy przekleństwo?

wlokna-w-tuszu-do-rzes.jpg

Od tuszu do rzęs oczekujemy czegoś więcej niż tylko przyozdobienia włosków wokół oka intensywniejszym kolorem. Chcemy zyskać maksymalne wydłużenie rzęs, kolosalną objętość i idealne rozdzielenie każdego włoska.

Producenci tuszy do rzęs starają się sprostać tym oczekiwaniom, wymyślając coraz to nowe kształty spiralek oraz wtłaczając do swoich produktów innowacyjne składniki, które mają zapewnić jak najlepszy wygląd rzęsom. Jednym z ekstremalnych pomysłów jest użycie w maskarze włókien poliestrowych lub nylonowych, które mają dobudować do rzęsy upragnione milimetry i znacznie zintensyfikować jej wygląd. Jest to bardzo chwytliwe, gdyż działa bezpośrednio na naszą wyobraźnię. Już samo słowo włókno pozwala nam myśleć, że buteleczka tuszu w jakiś niewytłumaczalny dla nas sposób skrywa „rzęsy w płynie”, które ekstremalnie wydłużą nasze własne. Czy tak się naprawdę dzieje?

Czym są i w jaki sposób działają włókna zawarte w tuszach do rzęs? Czy są bezpieczne? Czy warto inwestować w maskarę zawierającą syntetyczne włókna? Zdradzamy wszystkie fakty dotyczące włókien w tuszach do rzęs.

1. Czym są włókna i jak działają na rzęsy?

Włókna w tuszach do rzęs są najczęściej uzyskane ze sztucznych składników: celulozy, nylonu lub poliestru. Te substancje są bardzo powszechne w przemyśle i służą do wytwarzania m.in. przewodów, części do roweru, rajstop, sznurków, syntetycznych materiałów nieprzepuszczających powietrza. Są to zatem geste i dosyć ciężkie substancje, które w postaci mikroskopijnych cząstek wtłaczane są do tuszy do rzęs. Ich obecność ma zagwarantować efekt niebotycznie długich i grubych rzęs. Przy pierwszym nałożeniu maskary rzeczywiście ma się wrażenie zintensyfikowania wyglądu włosków wokół oka: są one lekko wydłużone, ale nie pogrubione. Włókna pracują w głównej mierze nad długością, nie zaś objętością rzęs. Każda następna próba dołożenia warstwy tuszu kończy się fiaskiem i brzydkim efektem tzw. pajęczych nóżek. Syntetyczne włókna mogą się ciągnąć i sklejać rzęsy już od samej nasady.

2. Konsystencja tuszy z włóknami i jej wpływ na wygląd rzęs

Tusze z włóknami mają dosyć gęstą konsystencję. Dzieje się tak, ponieważ mikroskopijne włókna muszą zyskać przyczepność podczas makijażu. Zbyt rzadka i wodnista maskara nie zapewni im takiego działania. W efekcie otrzymujemy gęsty produkt, który oblepia rzęsy i z wielkim trudem je rozdziela. Efekt stosowania maskary z włóknami nigdy nie będzie naturalny, a aplikacja tuszu o takiej konsystencji wymaga dużej wprawy.

3. Włókna w tuszu a trwałość maskary

Ponieważ tusz do rzęs zawierający włókna jest dosyć gęsty już po pierwszym otwarciu produktu, po 2 – 3 miesiącach zgęstnieje jeszcze bardziej, a makijaż wykonywany takim produktem będzie po pierwsze wyglądał nieładnie, po drugie nieprofesjonalnie. Włókna w tuszu sprawiają ponadto, że nie ma on zbyt śliskiej konsystencji, lecz matowy i lekko pudrowy odcień. To niestety nie sprawia wrażenia zdrowych, błyszczących rzęs. Maskara z włóknami najczęściej nie nadaje się do użytku już po dwóch miesiącach. Sucha konsystencja tuszy wzbogaconych o włókna, zakłóca również ich trwałość po aplikacji – maskary nie wytrzymują całego dnia i osypują się na policzki.

4. Włókna w tuszu do rzęs kontra wrażliwe oczy

Ponieważ syntetyczne włókna są pochodnymi destylacji ropy naftowej, mogą uczulać nie tylko osoby o wrażliwych oczach, ale nawet te, które nie należą do alergików. Pochodne ropy naftowej są produktami bardzo komedogennymi, czyli w kontakcie ze skórą lub delikatną śluzówką oka zakłócają wszelkie procesy na jej powierzchni. Może to skutkować infekcjami i alergią.

5. Włókna w tuszu kontra osoby noszące soczewki

W tej kwestii również nie mamy dobrych wiadomości. Po kilku godzinach od aplikacji maskary włókna mają tendencję do osypywania się i dostają się do oczu, pod powieki i (niestety) pod soczewki. Fragmenty tuszu ciężko jest usunąć i może on znacznie podrażniać oko, nie wspominając już o ogólnym komforcie podczas noszenia soczewek.

6. Demakijaż maskary z włóknami

Płyny do demakijażu również nie mają łatwego zadania. Te delikatniejsze mogą nie dać sobie rady z usunięciem maskary z włóknami syntetycznymi. Nie zmyjemy tuszu bez intensywnego tarcia powiek. Z kolei silne płyny do demakijażu często powodują podrażnienia i nie powinny być używane codziennie. Często zdarza się również, że podczas demakijażu fragmenty maskary, zamiast zostawać na waciku – dostają się pod powiekę i bardzo ciężko jest je stamtąd usunąć.

Poprzedni WpisSiwienie włosów – jakie są jego przyczyny i jak mu zapobiec?
Następny WpisCo łupież ma wspólnego ze stresem?

Podobne Artykuły

  • rzesy.jpg
    Pozwól rzęsom rozkwitnąć. Nowy Lash Sensational od Maybelline
  • przedluzanie-rzes.jpg
    Przedłużanie rzęs: na czym polega, zalety i przeciwwskazania

Najnowsze artykuły

  • Czym jest depilacja laserowa? Usuwanie włosów laserem bez tajemnic

    Męczy cię usuwanie włosów z łydek, ud, okolic bikini lub twarzy? Depilacja laserowa może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Usuwanie owłosienia laserem to innowacyjny zabieg, którego efekty zostają na długo. Trwała depilacja jeszcze nigdy nie była tak prosta! Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg z użyciem lasera, musisz mieć podstawowe informacje na temat tego, jak […]

  • Pozwól rzęsom rozkwitnąć. Nowy Lash Sensational od Maybelline

    Firma Maybelline znana jest od 1915 roku, zaś pierwszy tusz stworzony został przez założyciela marki – J.T. Wiliamsa z …miłości. Chciał on bowiem pomóc swojej ukochanej, nieszczęśliwie zakochanej siostrze Mabel w podbiciu serca ukochanego mężczyzny. Wiliams wymyślił zatem preparat – czarne mazidło, które kazał nakładać siostrze na rzęsy za pomocą stworzonej do tego celu szczoteczki. […]

  • Jakie właściwości mogą mieć lakiery do włosów? Jaki lakier do włosów wybrać?

    Tradycyjnie lakiery do włosów miały za zadanie utrwalać fryzurę. Ich działanie było tak silne, że pod ich wpływem włosy stawały się nieruchome jak hełm, a ich dotyk przypominał słomę. Czy wszystkie lakiery do włosów mają właściwości utrwalające? Jeżeli nie, jaki lakier do włosów wybrać? Lakiery do włosów – właściwości Lakiery do włosów można podzielić na […]

  • Doczepianie włosów. Poznaj wszystkie za i przeciw

    Cienkie, osłabione i ze skłonnością do wypadania? Jeśli i twoje włosy też takie są, wypróbuj tzw. doczepki. Przedłużanie włosów w salonie fryzjerskim może uratować twoją fryzurę i sprawić, że poczujesz się bardziej kobieco. Poznaj najpopularniejsze metody doczepiania włosów i sprawdź, jakie są ich wady i zalety. Doczepianie włosów na klipsy Jest to metoda popularnie nazywana […]

Copyright © przedluzanierzesy.pl All Rights Reserved